
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 1.27 MHz |
| Min Input Voltage | 1.8 V |
| Output Current | 200 mA |
| Output Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Output Current | 200 mA |
| Operating Supply Current | 380 µA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 3 |
| Min Output Voltage | 600 mV |
| Max Output Voltage | 5.5 V |
Stock: 362
Distributors
pcbx
Unit Price$6.88256
Ext.Price$6.88256
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.88256 | $6.88256 |
| 10 | $5.37826 | $53.78260 |
| 25 | $5.15663 | $128.91575 |
| 50 | $4.94413 | $247.20650 |
| 100 | $4.74039 | $474.03900 |
| 300 | $4.54504 | $1363.51200 |
| 500 | $4.35774 | $2178.87000 |
| 1000 | $4.17806 | $4178.06000 |
